דואר אלקטרוני

אם בעבר נהגנו להשתמש בשירות הדיוור של דואר ישראל על מנת להעביר מסרים שונים, כיום כמעט כל אדם משתמש בדואר אלקטרוני ברשת, המאפשר העברה מהירה בזמן אמת של תכתובות, קבצים, סרטים ועוד.

דואר אלקטרוני המוכר גם בשמו הלועזי E-MAIL הוא דבר חיוני למגזר העסקי והמגזר הפרטי וכל אדם אשר מחליט לבנות אתר או לשכור שטח אחסון דואג לכך שאלו יכללו נפח המוקצה לתיבות דואר אלקטרוני. מאמר זה יספק לכם את כל האינפורמציה הדרושה אודות תיבות אי מייל בשנות האלפיים.

 דואר אלקטרוני ומבנהו

שמו של דואר זה נובע מכך שמדובר בהודעה אלקטרונית אשר מועברת ממחשב אחד למחשבים אחרים וזאת באמצעות שרת. כאן ניתן לשלוח כל תמסורת בפורמטים שונים וניתן לצרף אל ההודעה קבצי וורד, פי די אף, אקסל ועוד. במדינתנו החלו להשתמש בשירות זה בשנות השמונים ונכון לשנת 2012 כמעט לכל אדם יש תיבת דואר אלקטרוני המשתייכת לתוכנת ניהול פנימית (אאוטלוק או אתר אינטרנט) או תוכנה חיצונית (ג'ימייל, וואללה ועוד).

לכל אדם יש כתובת דואר המשויכת אליו. כתובת זה מורכבת בצידה הימני מהשם בו הוא בחר לתת לתיבת הדואר, כלומר שם המתחם שממנו ואליו ישלח השרת את המסר (בדרך כלל שם המשתמש אצל הספק אך לא תמיד.), סימן של שטרודל ולאחריו כתובת של החלק המקומי שאליו השרת ישייך את אותו מייל. (לרוב, השם של המתחם אצל הספק). כאשר מבקשים לשלוח הודעה אלקטרונית לוחצים על כפתור 'שלח', הדואר נשלח אל שרת הספק ומנתב אותה לשרת אחר שאליו משויכת הכתובת הממוענת.

ישנם 3 סוגים שונים של נמענים בכל תוכנה של דואר אלקטרוני. הנמען אליו מיועד המסר ואשר ממנו אתם מעוניינים בתגובה, נמען לידיעה שאותם חשוב לכם לידע אך הם אינם חייבים בתגובה למסר אשר נשלח אליהם ונמענים אליהם אתם מעוניינים להעביר את המסר בצורה סמויה בלי שאף נמען המצוין במייל ידע שהמסר הועבר גם להם.

 

דואר אלקטרוני בבניית אתר

כל חברה אשר מספקת שירותי בניית אתרים תעניק ללקוחותיה אפשרות של תוכנת דואר אלקטרוני. כל חברה מקצועית מודעת לעובדה כי דואר זה משפיע בצורה משמעותית על כל הקשור בחיווי של שירותים, כמו למשל אישורים ללקוחות, פנייה לאתר באמצעות טופס, הודעות אוטומטיות מהאתר לגולשים, מסחר באינטרנט, משלוח של ניוזלטרים ועוד. תוכנת דואר המובנת בתוך אתר האינטרנט מאפשרת יכולת ליצור התקשרות רציפה ופעילה עם בעלי האתר ולבעלי האתר עם הגולשים אשר ביקרו בו. לכן, אם גם אתם מתכננים לפנות אל חברה מקצועית אשר תבנה לכם אתר אינטרנט חשוב מאוד לוודא כי החברה מטמיעה בתוכו תוכנה של ניהול דואר אלקטרוני אשר תאפשר לכם לפתוח כמות מסוימת של תיבות ולתקשר עם הלקוחות.

 

 

 

 

Copyright 2011 דואר אלקטרוני. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.