בניית אתרים בשנת 2012- מה חדש?

ב- 2004 מספר מתכנתי דפדפנים של חברת מוזילה, ספארי, אופרה, גוגל וכן מתכנתים של גוגל ומיקרוסופט החליטו להתכנס יחדיו ויצרו קבוצת עבודה שמטרתה הייתה הרחבה של דפדפן האקספלורר המוכר לנו והתאמתו לתפקידים שונים. קבוצה זו אשר מפתחת את שפת ה- HTML החדשה (עד היום) זכתה לגיבוי מלא של ה- W3C.

 HTML5- תגיות חדשות ועוד

בגרסא זו של שפת ה- HTML נוספו תגיות חדשות שנועדו להשפיע על כל הקשור אל המקטעים של הדף, הצגת המולטימדיה אשר בו, תגיות שעיקרן הוא לאפיין את הטקסט הנרשם ועוד.

  • תגיות סמנטיות- כאן מדובר על שלל תגיות חדשות בהם ישתמשו לרוב בוני האתרים בעת בנייה ראשונית של אתר האינטרנט שלכם. תגיות אלו ישפיעו על ההבנה של התוכן וההקשר של התוכן על ידי העכבישים של גוגל שתפקידם לבדוק את רלוונטיות האתר ולדרג אותו בהתאם. התגיות מאפשרות לכל בונה אתרים לחלק את האתר בהתאם לסוגים השונים של התכנים הקיימים בו.
  • תגיות טקסט- כאן מדובר על תגיות אשר ישפיעו על המראה של הטקסט באתר האינטרנט שלכם.

ההערכה היא שהתקן החדש ישנה את כל הקשור אל עיצוב דפים האינטרנט וישפיע רבות על כל הקשור אל בניית אתרים. בנוסף, הוא יאפשר לנו התנהלות טובה יותר עם הוספה ועריכה של קבצי מדיה שונים, יאפשר תמיכה בגרסאות קודמות, ישפיע בצורה יעילה יותר על כל הקשור בטפסים באתרי האינטרנט שלנו ועוד.

HTML 5 קנבס ועוד

  • תכונת הקנבס- אחת התכונות הידועות והמעניינות ביותר של ה- HTML היא תכונת הקנבס. כאן ניתן יהיה ליצור אלמנט של קנבס, לאתחל אותו ולהתחיל לשחק איתו. תכונה זו מאפשרת יצירה של אפקטים שונים דו מימדיים, צורות, צבעים ועוד, כמו למשל מגן דוד, הוספת אפקטים של שקיפות לצורות, הצללה ועוד.
  • תמונות- אפשרות להעלאת תמונות קיימות בצורה מהירה, עיבוד של התמונה, חיתוך שלה לגובה ולרוחב ועוד.
  • וידאו- כאן יש אפשרות להכניס קבצי וידיאו לאתר בצורה מהירה ופשוטה באמצעות תג וידאו. כאן תוכלו להוסיף לתגית המרכזית תכונות מסוימות, כמו למשל כפתורים שונים לוידאו המוצג באתר, כפתר מיוט, כפתור אוטו ריפליי שמטרתו היא שהקובץ יתחיל להתנגן באופן טוטמטי ברגע העלאת הדף, אפשרות קביעת גובה ורוחב הנראות של הוידאו ועוד. בנוסף, יש אפשרות לשלב תרגום בגוף הוידיאו.
  • טפסים- אפשרויות רבות של יצירת טפסים בדף אתר האינטרנט. כאן תהיה לכם אפשרות ליצור טפסים עם פלייסהולדר וולידציה בצורה מהירה וקלה.
Copyright 2011 בניית אתרים בשנת 2012- מה חדש? . Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.