התאמת אתרים לגלישה בדפדפנים שונים

מקצוע בניית אתרים מצריך את היכולת של בונה האתרים להתאים את אותו אתר אינטרנט אותו הוא בונה לגלישה בדפדפנים שונים, כמו למשל האקספלורר הידוע של מיקרוסופט והכרום של חברת גוגל העולמית. בנוסף, חשוב מאוד לקחת בחשבון כי לא מדובר רק על דפדפנים שונים אלא גם על התאמה לגרסאות שונות של אותו דפדפן אשר יוצאות בדרך כלל לשוק מדי שנה שנתיים.

 מדוע התאמה זו כל כך חשובה?

יש לקחת בחשבון כי כל דפדפן יציג את האתר שלכם בצורה שונה מאשר הדפדפנים האחרים, אך הדברים העיקריים והחשובים ביותר הם שהאתר אכן יראה במלואו, כי כל הכפתורים והפונקציות שלו יהיו נגישים לנו באמצעות הדפדפן וכי הוא יאפשר לנו גלישה נוחה. אנשים רבים אינם מבינים את חשיבות הנושא עד רגע האמת. ברגע בו הם אינם מצליחים לפתוח אתר זה או אחר בדפדפן מסוים הם מבינים כי עצם העובדה שבונה האתרים הבטיח להם כי האתר הוא בעל תאימות לאקספלורר של מיקרוסופט (או כל דפדפן אחר), בהחלט אינו מספק.

יש לקחת בחשבון כי אם מדובר באתר אינטרנט תדמיתי או מסחרי של חברה או עסק, אותו עסק יכול לאבד לקוחות פוטנציאלים רבים וזאת משום שהגולש אינו מצליח להיכנס לאתר, לקרוא, לצפות או לרכוש את המוצרים המוצגים בו. כל אדם אשר מעוניין לבנות אתר חייב לוודא כי בונה האתרים שלו בונה אתר המותאם לגלישה בדפדפנים שונים.

בדיקה של אתר האינטרנט שלכם

חשיבות בדיקת האתר לאחר סיום בנייתו והעלייה שלו לאוויר היא בעלת חשיבות גדולה מאוד. אחת מהבדיקות תהיה בדיקה עצמית של תאימות האתר. כאן חשוב שתפתחו את אתר האינטרנט שלכם בדפדפנים שונים, כמו למשל, הספארי, הגוגל כרום, פיירפוקס ואקספלורר ותוודאו כי האתר נפתח כהלכה בשתי הגרסאות האחרונות של כל דפדפן. לאחר פתיחת האתר בכל דפדפן חשוב לוודא כי כל התפריטים והתכנים מופיעים בכל האתרים ואין מצב בו כפתור או כותרת מופיעים בדפדפן אחד אך אינם מופיעים באחר.

בנוסף, יש לוודא כי כל התמונות של האתר שלכם נראות בצורה מיטבית בכל אתר וכי החלק התחתון של כל דף נראה אותו הדבר. אלו הם רק חלק מהדברים שחשוב לשים אליהם לב. אם נראות ופונקציונאליות האתר אינו תואם את דרישותיכם חזרו אל בונה האתרים ובקשו ממנו להתאים את האתר לדפדפנים וגרסאות שונות של דפדפנים. יש לקחת בחשבון כי הדפדפנים כל הזמן משודרגים ולכן אתר אינטרנט אשר נבנה לפני כמה שנים מחייב התאמה מחדש. תמיד יש לוודא כי האתר נבנה בהתאם לתקן שעובד עם דפדפנים קיימים בשוק.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2011 התאמת אתרים לגלישה בדפדפנים שונים . Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.