אתרים סלולאריים – הדבר הנוכחי

רשת האינטרנט עוברת שינויים בקצב מהיר ומסחרר, כאשר בכל יום כמעט אנחנו נתקלים במושג חדש הקשור לעולם האינטרנט ומתוודעים לדרך נוספת בה האינטרנט משנה את חיינו ואת העולם בו אנו חיים. בשנים האחרונות מתרחש שילוב מתבקש בין עולם האינטרנט לעולם הטלפונים הסלולאריים, והאינטרנט נמצא כיום כבר בכיס של רבים מאיתנו, ובמרחק שליפה של שניות ספורות.

 

לכן, המושג "אתרים סלולאריים" נכנס כבר מזמן לשפה השגורה בפי גולשי האינטרנט ומשתמשי הסמארטפונים למיניהם, המנהלים חלק גדל והולך מחייהם באמצעות הפלאפון והגישה לאינטרנט שהוא מאפשר.

מנקודת מבטם של בעלי האתרים, אתרים סלולאריים מהווים דרך נוספת, וחשובה ביותר, להגיע אל קהל גולשים גדול. הקמת אתר סלולארי אינה שונה כל כך מהקמת אתר אינטרנט רגיל, ומצריכה מספר פעולות הזהות להקמת אתר רגיל דוגמת עיצוב מותאם למסך הקטן, אפיון תפריטים, קניית דומיין, רכישת חבילת אחסון אתרים ועוד. עם זאת, נדרשת התאמה מסוימת לאתר בו צפויים לצפות גולשים סלולאריים, בעיקר מבחינת תצוגת מסך (על האתר להתאים לגלישה ממכשיר בעל מסך קטן יחסית, ובמספר גדלים אפשריים).

מנקודת מבטם של הגולשים, אתרים סלולאריים הם אתרי אינטרנט לכל דבר ועניין, רק כאלו בהם ניתן לצפות מבעד למסך הסמארטפון.

 

אחוז גדל והולך מכלל משתמשי האינטרנט גולשים בסלולאריים

מדוע אתרים סלולאריים הפכו ל"דבר הנוכחי"? מה כל כך אטרקטיבי בהם שמושך כמעט כל בעל אתר כיום לבצע את ההתאמה הנדרשת, על מנת שגם האתר שלו יהיה נגיש לגולשי הסלולאר? כאמור, לא נדרשת עבודה רבה או הוצאות נוספות בכל הנוגע לקניית דומיין, אחסון אתרים ושאר הפעולות הבסיסיות הנחוצות לשם הקמת אתר אינטרנט, אך כן נדרשת התאמה מסוימת אשר עשויה לעלות כמה אלפי שקלים.

התשובה היא כי במציאות של היום, הוצאה נוספת של כמה אלפי שקלים ו/או כמה עשרות או מאות שעות עבודה על מנת להתאים את האתר לסלולאר (או להקים מלכתחילה אתר סלולארי) הן בגדר הוצאה זניחה, ובוודאי משתלמת ביותר, לפחות עבור בעלי אתרים המעוניינים להישאר רלבאנטיים ולשמור על סיכוי סביר להגיע לכמות גדולה ככל הניתן של גולשים. אחוז האנשים הגולשים באינטרנט באמצעות מכשירים סלולאריים ו/או טאבלטים למיניהם גדל בקצב מסחרר.

כבר כיום, כמה עשרות אחוזים מבין כלל החיפושים הנערכים בגוגל מדי יום, מתבצעים באמצעות מכשירים סלולאריים וטאבלטים. בעל אתר אינטרנט המעוניין להישאר מעודכן ולשמור על סיכוי סביר להגיע לקהל לקוחות פוטנציאליים רחב ככל האפשר, חייב לאפשר לגולשים הסלולאריים גישה לאתר שלו. אחוז זה של חיפושים סלולאריים מקרב כלל החיפושים באינטרנט, צפוי להמשיך לעלות בשנים הקרובות במקביל להתפתחותו המואצת של שוק הסלולאריים החכמים. לכן, בשנים הקרובות, התאמת האתר שלכם לגלישה סלולארית תהפוך לדבר יותר ויותר מתבקש. עדיף להקדים את המאוחר...

Copyright 2011 אתרים סלולאריים – הדבר הנוכחי. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.