כיצד ניתן לבדוק אם אני גולש מהר

האינטרנט מהווה תשתית לכל רשת החיים הסבוכה של העידן המודרני. בלי הרשת, לא ניתן לדמיין כיצד הדברים מתנהלים. קשה לתאר לעצמנו שעד לפני שנות השמונים לא היה אפילו חיבור מסחרי אחד לרשת זו, ועוד יותר קשה להאמין שמאז שהתחילה הרשת להיבנות היא הפכה לדבר כה משמעותי בחיים.

לא משנה אם אתם בבית, בעבודה, בנסיעות או בפגישה, עם מחשב נייח, נייד או סלולארי חכם, ואפילו ברכב – רשת האינטרנט היא חלק מהחיים, בכל פינה ובכל כיוון אליו תפנו. ולכן מהירות הגלישה שלכם היא קריטית, בכל רגע נתון, ומכאן שהרי בדיקת מהירות גלישה היא דבר שצריך להיות שגור כמו בדיקת הדוא"ל היומית שלכם.

מהי בדיקת מהירות הגלישה שלכם?

מהירות הגלישה בנויה משתי מהירויות, אשר מהוות את הבסיס לתשתית התקשורת בין המכשיר דרכו אתם גולשים לבין השרתים שם בחוץ. המהירויות הללו הינן מהירות הורדה ומהירות העלאה של מידע.

מהירות העלאה של מידע היא המהירות שתכתיב את הקצב בו המידע שלכם מגיע לרשת. לדוגמא, כאשר אתם מעלים קובץ לדוא"ל שלכם, לשלוח החוצה מהמחשב, או כשאתם מעלים תמונה לרשת החברתית כדי לחלוק אותה עם העולם – כל זה נשען על מהירות ההעלאה שלכם (וכמובן קצב העבודה של השרת אליו מועלים התכנים).

מהירות ההורדה מכתיבה את הקצב בו מידע "יורד" מרשת האינטרנט אליכם למחשב, והופך לזמין בשבילכם. בדיקת מהירות גלישה בודקת את שתי המהירויות בדרך פשוטה ויעילה.

חשיבות ההורדה ודרך הבדיקה

הורדת המידע מהרשת היא המדד העיקרי למהירות הגלישה, לפחות מבחינת רוב המשתמשים. הורדה של מידע זו הפעולה העיקרית שרובנו עושים, כשאנו צורכים מידע מכל סוג – סרטונים, תמונות וטקסטים.

מהירות זו היא העיקרית, אך שתיהן חשובות לביצוע של גלישה חלקה ונוחה. הדרך בה הבדיקה מתבצעת אם כך היא ע"י הורדה מבוקרת של קובץ, והעלאה של קובץ. קבצים בגדלים קבועים מאפשרים בדיקה ברורה של קצב ההורדה וההעלאה, וכך ניתן לזהות מהי המהירות של שתי הפעולות השונות בצורה ברורה. שימו לב שלרוב המהירות שאתם מכירים בשם היא מהירות הורדה, שכפי שציינו הינה המהירות החשובה מבין השתיים.

Copyright 2011 כיצד ניתן לבדוק אם אני גולש מהר. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.