בדיקת מהירות של גלישה

בעבר נאלצנו להסתפק במספר דקות של גלישה באינטרנט האיטי, אשר כל דקת שימוש עלתה לנו כסף. כיום, האינטרנט כל כך פופולארי, כך שהוא פועל באופן חופשי בכל בית, משרד ואפילו מקומות ציבוריים. כבר אין צורך בחיבור המחשב הנייח לחוטים וחיוג באמצעות חייגן טלפוני, אלא אינטרנט אלחוטי, עמו ניתן לגלוש באינטרנט במחשב הנייד בישיבה במרפסת, בבית הקפה ואפילו על הספסל באמצע הרחוב. בכדי להקים תשתית אינטרנט יש צורך בספק אינטרנט וכמובן בתשתית, כאשר בתשלום לחברות השונות ניתן ליהנות מאינטרנט ללא הגבלת זמן. בכדי לדעת מהי החבילה מתאימה ביותר, יש לוודא את הצרכים של הלקוח ואת השימוש היומיומי שלו באינטרנט. במידה ואתם גולשים כבדים, לבטח תזדקקו למהירות גבוהה בכדי שתוכלו ליהנות הן מגלישה מהירה, הן מהורדת סרטים, צפייה בסרטים, שירים וכדומה.

תמורה לתשלום

אין ספק כי לעיתים השירות של ספק האינטרנט עלול להיות מסובך ולא מובן לאנשים שאינם טעמו טכנולוגיה, אך בכדי לעשות בדיקת מהירות אצל מספר חברות אין צורך בידע רב בתחום. חשוב שתהיו מודעים לתשלום שאתם משלמים בכל חודש לחברות השונות ובו זמנית מומלץ לעשות בדיקת מהירות, בכדי לוודא כי אתם מקבלים תמורה למה שאתם משלמים. המהירות בין הנקודות השונות תלוי בעומס של הגולשים באותה נקודה, איכות התשתית וכמובן המהירות עליה סיכמנו עם ספק האינטרנט וחיבור תקין של כל המכשירים השונים. חשוב לזכור כי הגלישה שלכם באינטרנט איננה תופסת את כל רוחב הפס, אלא מגוון גדול של פריטים אשר עובדים בו זמנית במחשב שלכם, מה שמצריך מהירות סבירה אפילו במקרה ואתם גולשים קלילים שלא נוהגים להוריד קבצים כבדים.

בדיקת מהירות על ידי העברת קובץ

בדיקת מהירות מומלצת על ידי תוכנות מיוחדות אשר ימדדו את הביצועים של החיבור, שירותים שונים באינטרנט אשר מציעים בדיקת מהירות בחיבור לאתרים מרוחקים, שירות אישי של ספקי האינטרנט המציעים בדיקת מהירות באמצעות העברת קובץ. באמצעות העברת הקובץ, הלקוח יכול למדוד את קצב ההורדה ולוודא כי הוא יורד על פי המהירות אשר נקבעה ועליה הוא משלם. כל שעליכם לעשות הוא להתבונן בחלון הקובץ ולבחון את קצב ההורדה ביחידות מסוימות המדודות לפי שניות. שימו לב כי יהיה הבדל בקצב ההורדה בשעות שונות במהלך היום או הלילה, אין ספק כי בשעות הערב הקצב יהיה איטי יותר מאשר באמצע הלילה, מאחר שיש שעות עמוסות יותר ושעות יותר רדומות. בכל אופן במידה וקצב ההורדה נמוך מידי, כדאי לבדוק אם יש תקלה בתשתית, האם אתם אכן בודקים זאת בשעות עמוסות במיוחד, בדקו את ההגדרות של המחשב, וודאו שהמודם עובד באופן תקין וכן הלאה.

בדיקת מהירות על ידי תוכנה

במידה ואתם רוצים לעשות בדיקת מהירות באמצעות תוכנת בדיקה מיוחדת, תוכלו לקבל תמונה הרבה יותר ברורה ולקבל תוצאות נאמנות למשך תקופה ארוכה. עם התוצאות תקבלו גרף למשך התקופה, בכדי שיהיה לכם נוח לעקוב באופן סדיר אחרי השינויים שחלים בקצב הגלישה. בכל מקרה, במידה והחלטתם לסמוך על ספק האינטרנט לגבי קצב הגלישה שהובטח, תוכלו להמשיך ליהנות מהגלישה, אך במקרה ותתקלו במצב בו הגלישה נהיית איטית לפתע, מה שמקשה עליכם להוריד קבצים ולעבוד עם האינטרנט, חשוב שתבדקו את הנושא.

Copyright 2011 בדיקת מהירות של גלישה. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.