על הקשר בין בניית אתרים ועיצוב גרפי

עיצוב הוא הרבה יותר מאסתטיקה. כיום, על מנת לבנות אתר אינטרנט אין די בידע בבניית אתרים וזאת אף על פי שרוב בוני האתרים אינם בעלי התמצאות בעיצוב אולם מציעים שירותים זולים למעוניינים. הלקוחות אשר אינם מבינים את פשר ההצעה, משלמים סכום לא מבוטל על בניית אתר שאינו זוכה לעיצוב כלל. כך זוכה הלקוח לקבל אתר אינטרנט בנוי היטב אך לא ייצוגי כלל.

 על מנת לקדם את האתר ולשווק אותו היטב, אין די בבניית אתר מקצועי.  אתר אינטרנט בנוי על פי החוקים הוא עדיין לא אתר אינטרנט מעוצב, ואתר אינטרנט מעוצב זוכה לקידום על ידי גוגל. בין הפרמטרים המרכזיים עליהם מתבסס מנוע החיפוש של גוגל כאשר הוא מקדם אתר מסוים על פני אתרים אחרים הוא הפופולאריות של האתר.

בגוגל יודעים לבדוק לאילו אתרים נכנסתם הכי הרבה, כמה זמן נשארתם בכל אתר, האם ביצעתם פעולות כלשהן באתר ועוד. כל אלו הינן פעולות פשוטות לכאורה אולם גוגל משתמש בהן כאינדקס המאפשר לדרג את האתר ולהחליט היכן ימוקם בתוצאות מנוע החיפוש.

שיתוף פעולה בין בונה האתר לבין המעצב

על מעצב האתר ובונה האתר לעבוד יחד בשיתוף פעולה. כיום כבר יודעים בוני אתרים רבים כי על מנת לבנות אתר אינטרנט המזמין אליו גולשים, אתר שיקודם על ידי גוגל ויעשה את הרושם החיובי הטוב ביותר, עליהם לעבוד בשיתוף פעולה עם מעצבי אתרים מקצועיים ואמינים, איכותיים ויודעי דבר. מעצב גרפי שעבר לימודים מקצועיים בתחומי העיצוב הגרפי הוא הרבה יותר מאיש מקצוע האחראי על האסתטיקה של האתר. בכוחו של המעצב הגרפי להחליט מה יהיה המסר העיקרי שמעביר אתר האינטרנט, מה היא השפה העיצובית בה האתר משתמש ואילו מהדפים יהיו הבולטים ביותר.

מעמדו של מעצב גרפי

אין ספק כי מעצבים גרפיים כיום הינם בעלי מעמד חשוב בתעשייה. ללא המעצבים הגרפיים היינו חוזרים אל שנות השמונים והתשעים בכל הנוגע לבניית אתרי אינטרנט. בוני אתרים נעזרים במעצבים על מנת להחליט אילו דפים יהיו בולטים יותר ואילו פחות. מקדמי האתר עובדים בצמוד למעצבים על מנת לשמור על קידוד איכותי ביותר ועל כניסת גולשים רבים אל האתר.

חמש שניות של החלטה

בעידן בו הגולש מחליט תוך מספר שניות אם האתר מוצא חן בעיניו או לא, חשב לשמור על עדכניות בעיצוב האתר ולהעניק לו את התדמית הבולטת, הראויה, הקולעת והמתאימה לו ביותר. מאחר והטרנדים העיצוביים משתנים ומתחלפים בקצב מהיר ביותר, מעצבי האתרים אחראיים להעניק לאתר האינטרנט את המראה העדכני והאטרקטיבי ביותר לגולש. המעצב הגרפי יכול  להעניק לאתר שלכם מראה מינימליסטי או עשיר אלמנטים, פשוט או יוקרתי, כפרי או אורבני, טבעי או סינתטי ועוד מגוון רחב של סגנונות.

ללא המעצב הגרפי, האתר אמנם יכול להיות בנוי כהלכה אך לא יזכה למבקרים רבים וכמו כן לא יקודם על ידי גוגל. על מנת להבטיח את הצלחתו של האתר, חשוב לבחור במעצב גרפי מנוסה ומוכשר.

Copyright 2011 על הקשר בין בניית אתרים ועיצוב גרפי. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.